Znane i cenione polskie gry na Xbox

Xbox to konsola do gier wideo produkowana przez Microsoft od 2002 roku, stanowi konkurencję dla PlayStation oraz Nintendo. Większość gier możliwa jest do uruchomienia na więcej niż jednej platformie, poza na przykład Xboxem często dochodzi również komputer osobisty czy przenośna konsola.

Jakie są najbardziej znane polskie gry na Xbox? W pierwszej kolejności należy wymienić Wiedźmina, który co prawda borykał się z nienajlepszymi opiniami, ale znalazł również szereg miłośników, następnie Dead Island Riptide, Two Worlds, Sniper, Enemy Front, Alien Rage, Rambo oraz Iron Sky. Chociaż jako naród jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni do wszystkiego, co wyprodukowane w Polsce, wydaje nam się, że to co pochodzi, spoza jej granic jest lepsze.

W wielu dziedzinach nie pozostajemy „w tyle”, a dążymy do tego by być konkurencyjnymi. Podobnie jest również w przypadku gier, coraz więcej młodych ludzi projektuje gry, są również takie kierunki studiów.

Jeśli chodzi o produkcję gier nie mamy się czego wstydzić, a najważniejsze jest to, że cały czas podnosimy swoje kompetencje. Dzięki licznym konkursom, przede wszystkim zagranicznym, młodzi zapaleńcy mają możliwość czerpać od najlepszych.

Dodatkowym bodźcem do nowych projektów są targi gier komputerowych, które dostępne są nie tylko dla producentów, ale również konsumentów czy graczy. A ci, którzy je projektują najczęściej zaczynają od zamiłowania do konkretnej gry lub też kategorii gier to często oni piszą poradniki, solucje czy wyszukują kody do gier, które ułatwią ich przejście.

.