Wymagania sprzętowe do Mafia 3

Mafia to seria składająca się z trzech części gier, których bohaterem jest gangster, weteran wojny w Wietnamie, który z zemsty zabija wrogów, cała akcja dzieje się w drugiej połowie dwudziestego wieku w Nowym Orealnie. Fabuła do złudzenia przypomina nam znaną GTA, w której to mamy trzech różnych bohaterów, którzy nie są przykładnymi obywatelami a wręcz odwrotnie. Trzecia część gry została stworzona przez Hangar 13.

Gra została wydana odpowiednio dla komputerów osobistych w listopadzie 2002 roku, dla PlayStation 2 w lutym 2004 roku i dla Xboxa w lutym 2004 roku. Jakie zatem są wymagania sprzętowe dla miłośników tego rodzaju gier? Minimalne wymagania to: Procesor Intel 500MHz PENTIUM III/ AMD Athlon processor, karta graficzna: 16MB, directX: wersja 8.1, RAM: 96 MB RAM, System operacyjny: Windows 98, 2000, Vista, ME, XP, Windows 7 i 8, oraz miejsce na dysku 1.

8 GB. Wyżej wymienione wymagania są tymi minimalnymi oczywiście do wiadomości graczy podawane są zawsze równocześnie wymagania zalecane. Dlaczego tak istotne są informacje o wymaganiach sprzętowych graczom? Dlatego, że nie na każdym komputerze czy konsoli jesteśmy w stanie odtworzyć wszystkie dostępne gry, jeśli chcemy uniknąć chybionego zakupu lepiej zapoznać się z tymi informacjami przed jego dokonaniem.

Jak widać do gry nie jest potrzebna tylko i wyłącznie karta graficzna, dzięki której nie będziemy widzieli pikseli, ale również miejsce na dysku i szybkość wykonywania rozkazów przez gracza, za co odpowiedzialny jest procesor..