Premiery gier

Słowo premiera pochodzi z języka francuskiego oznacza pierwszy, kiedyś odnosiła się do inscenizacji operowej lub teatralnej dzisiaj dotyczy również filmów oraz gier komputerowych. To na premierze szeroka publiczność w tym samym momencie dowiaduje się o nowej produkcji wraz z najważniejszą informacją, kiedy planowana jest dystrybucja, zarys fabuły.

Oryginalne wydanie praktycznie nigdy nie jest wydawane równolegle z innymi wersjami językowymi, przyzwyczailiśmy się, że na spolszczoną wersję musimy cierpliwie poczekać. Zdarza się, że terminy sprzedaży mimo wcześniej podawanych informacji ulegają opóźnieniu.

Koneserzy i miłośnicy konkretnych gier wypatrują, kiedy będzie możliwość zakupienia gry, czy będą do niej dedykowane dodatki. Dziś coraz więcej gier jest dostępnych online, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania, chociaż minusem nierzadko okazują się serwery, które mówiąc kolokwialnie nie wytrzymują oblężenia stęsknionych graczy.

Gdzie można znaleźć informacje dotyczące premiery? Takie komunikaty zamieszczane są w poradnikach do gier, forach prowadzonych przez graczy jak również na serwisach społecznościowych oraz do ogólnej informacji w zależności od popularności. Ten, kto jest zainteresowany bez trudu dotrze do ciekawostek na temat wyczekiwanej gry lub jej dodatków.

Im bardziej znana produkcja tym bardziej wyczekiwana każda z wersji i więcej informacji na temat premiery czy samej gry i spektakularne wyniki sprzedaży. Producenci wydają gry w różnym czasie, bywa, że między jedną wersją a drugą jest nawet kilka lat przerwy.

.