Poradniki do gier

Możemy wyróżnić solucje oraz poradniki do gier wydawane w wersji papierowej, ale coraz częściej online. Solucja to nic innego jak wskazówka lub gotowe rozwiązanie jak ma postępować gracz by przejść planszę czy też całą grę formułowane w trybie rozkazującym.

Jeśli chodzi o poradniki są skonstruowane z informacji dotyczących gry, bohaterów oraz ewentualnych ułatwień (rzadziej) są one skierowane do osób, które nie szukają gotowego rozwiązania a są ciekawi gry. Jak szukać poradników do danej gry? Najszybszym rozwiązaniem będzie, jeśli w wyszukiwarce wpiszemy tytuł gry oraz frazę poradnik, wówczas w wynikach powinniśmy bez problemu znaleźć interesujące treści, jeśli nie, możemy skierować się na różnego rodzaju fora, na których udzielają się inni gracze być może tam znajdziemy odpowiedź na nurtujące pytania.

Jakie informacje znajdziemy na stronach dedykowanych poradnikom oraz solucjom? W pierwszej kolejności gry z podziałem na komputery osobiste, PlayStation (wszystkie wersje), Xbox. Następnie informacje dotyczące zapowiedzi gier, recenzje czy encyklopedię gier.

Znajdziemy również instrukcje, kody, oraz osiągnięcia innych użytkowników, rankingi, zwiastuny premier a czasem demo gier dla osób wahających się przed zakupem. Osoby, które nigdy nie były pochłonięte grą mogą zastanawiać się, po co w ogóle tworzone są takie poradniki, miłośnicy zaś nie wyobrażają sobie, żeby ich nie było.

Chodzi nie tylko o różnego rodzaju ułatwienia czy przepis na szybkie przejście całej gry, ale przede wszystkim na poznaniu jej wszystkich możliwości, bo przecież o to chodzi koneserom..