Nowe gry na PC

Każdego miesiąca a niemalże codziennie wydawane są nowe gry na komputery osobiste i nie tylko. Dziś to nie jedyna platforma, na którą wydawane są gry dochodzą również konsole.

Do każdej gry niezbędne są informacje, jakie są minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe i oczywiście spełnienie tych wytycznych. Zanim gra znajdzie się w ofercie sklepów prezentowana jest na premierach, zwiastunach oraz różnego rodzaju targach gier wideo.

To właśnie dzięki takim zapowiedziom gracze dowiadują się o nowych wersjach czy dodatkach, które będą mogli zakupić i jednocześnie udoskonalić te wcześniejsze. Część gier opartych jest fabule na przykład filmów tak jak na przykład znane wszystkim Star Wars odnoszące spektakularne sukcesy z każdą nową wersją i dodatkiem.

Nie ma przepisu na odniesienie sukcesu w dziedzinie gier czasem jedna wersja bardziej triumfuje niżeli kilka innych wersji razem wziętych. Kategorii gier jest wiele od strzelanek, bijatyk, przygodowych po strategie, dla koneserów każdej gry przygotowane są poradniki, które w zależności od długości, są mniej lub bardziej obszerne.

Kolejną pomocą są kody, dzięki którym gracz może uniknąć niesprzyjających sytuacji dla swojego bohatera. Są również solucje, które są swoistego rodzaju rozwiązaniem dla gracza, w jaki sposób może przejść planszę lub całą grę nie wysilając się, formułowane w trybie rozkazującym bezpośrednio do gracza.

Najnowszymi grami na komputer osobisty są: Big Pharma, Killer Instinct, StarCraft II: Nova Covert Ops, Dark Souls III, Solstice, Need for Speed, Deadbolt i systematycznie pojawiają się inne..