Najnowsze produkcje gry

Każdego dnia pojawiają się na rynku nowe gry, zapowiedzi, premiery i dodatki. O tych najpopularniejszych dowiemy się nie tylko na specjalistycznych stronach i forach, ale podawane są do ogólnej informacji.

Zanim gra pojawi się na rynku dla zachęcenia potencjalnych graczy publikowane są zwiastuny, zapowiedzi a czasem demo gry. Poprzeczka jest postawiona coraz wyżej, gracze są coraz bardziej wymagający zwracają uwagę nie tylko na fabułę, ale również grafikę, muzykę, tłumaczenie, dostępne dodatki i wiele innych, o których wiedzą tylko koneserzy.

Najnowszymi produkcjami z kategorii przygodowych są: Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus, Adr1ft, Dead Secret, Paws: A Shelter 2 Game, Psycho-Pass: Mandatory Happiness. Wśród bijatyk: Killer Instinct, zaś zręcznościowych: Organic Panic, Lucky’s Tale, LostWinds, No Thing, Rogue Stormers no i wreszcie strategiczne: StarCraft II: Nova Covert Ops, Total War Battles: Kingdom, Polaris Sector, Victory and Glory: Napoleon.

Poza fabułą i tematyką gry różnią się od siebie sprzętem, na którym są uruchamiane. Dziś to nie tylko PC, czyli komputer osobisty, ale Xbox, PlayStation oraz urządzenia mobilne.

Najwięcej gier dostępnych jest na komputery jednakże producenci chcą dotrzeć do każdego konsumenta a im nowsza technologia tym odbiór gry jest lepszy, co zdecydowania działa na dobre lub złe opinie graczy. Mimo tego, że gry są coraz tańsze, łatwiej dostępne w dalszym ciągu producenci borykają się z piractwem i chociaż te nielegalne są dużo tańsze ich, jakość jest gorsza, a dodatkowym minusem dla wspierających niezgodny z prawem proceder jest brak dodatków udostępnianych do gier.

.