Minimalne wymagania gier

Rodzajów gier jest wiele: strategiczne, bijatyki, przygodowe, strategiczne i te dla najmłodszych. Niektóre gry wydawane są i nigdy więcej niekontynuowane być może ze względów ekonomicznych, czyli ich sprzedaż nie przyniosła oczekiwanych efektów.

Czasem też jest tak, że wydawca nie zakładał edycji czy kontynuacji, gdy stąd też brak dodatków czy kolejnych wersji. Częściej jednak spotykaną sytuacją jest wydawanie kilku wersji gry oraz jej dodatków gracze wręcz nie mogą się doczekać kolejnych i zanim jeszcze jest możliwość ich zakupienia, czytają recenzje, poradniki czy solucje.

Dla producentów, ale i dla graczy bardzo ważne jest to by gra była oryginalna, zdecydowanie różnią się od tych sprzedawanych przez nielegalne źródła. To, co działa na ich niekorzyść to brak dodatków, które są dedykowane tylko tym oryginalnym wersjom.

Aby gra działała odpowiednio ważne, żeby sprawdzić, jakie wymagania od strony sprzętu muszą być spełnione. O co w takim razie musi zadbać gracz? System operacyjny to pierwsza sprawa, niektóre, gdy skierowane są do konkretnych rodzajów, następnie procesor, który odpowiada za szybkość przetwarzania danych jak również wykonywania rozkazów gracza, pamięć niezbędna do zapisania i zachowania gry, karta graficzna, dzięki czemu gra będzie taka, jaką oferuje producent oraz dysk twardy – pojemność wolnego miejsca.

Każda gra ma inne wymagania techniczne te minimalne, czyli wyniki, poniżej których niestety gra może nie działać lub działać znacznie gorzej niżeli powinna oraz wymagania zalecane, czyli takie, które są optymalne, przy których producent gwarantuje satysfakcję..