Diablo 3 na PC

Diablo III wydana w maju 2012 roku fabularna gra akcji, jak sama nazwa wskazuje to trzecia odsłona tegoż wydania fabuła dzieje się dwadzieścia lat po wydarzeniach z drugiej części. Celem gry jest zdobycie kamienia, dzięki któremu władcy demonów ubezwłasnowolnieni w jednym ciele, a następnie zniszczeni.

Gracz może wcielić się w jedną z pięciu postaci: Barbarzyńcy, Szamana, Czarownika, Mnicha, Łowcy demonów oraz Krzyżowca. Co zostało zmienione, unowocześnione w porównaniu do wcześniejszych wersji? Gracz może wybrać nie tylko bohatera spośród wymienionej piątki, ale również jego płeć, do dyspozycji ma szerszy niż dotychczas wachlarz zaklęć, grafikę 3D, gra możliwa jest tylko poprzez połączenie z Internetem bez względu na ilość graczy.

Dopracowane zostały efekty specjalne, dodany został pasek dostępu do umiejętności, a każdy bohater posiada i wykorzystuje unikalną moc i tak na przykład mnich wykorzystuje moc duchową a łowca z demonów i nienawiści. Została wydana na platformy: Windows, OS X, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

W brew pozorom nie należy się kierować tym, które z mocy brzmią bardziej niebezpiecznie, mnich może być niemniej skuteczny niżeli inny bohaterowie. Diablo III podbija świat, zajęła czwarte miejsce wśród 25 najlepszych gier hack and slash jest jedną z lepiej opisywanych przez recenzentów gier.

To, co jest najważniejsze dla gracza, to fakt, że nowa wersja wprowadza nowe elementy. Polski dubbing został dopasowany do możliwości wyboru płci i tak głos czarownicy oraz czarownika odpowiednio podkładane są przez kobietę i mężczyznę.

.